Nowe Subaru Legacy i Outback 2013 z 2,5 l boxerem

Odświeżone modele Subaru Legacy i Outback zadebiutują podczas Auto Show w Nowym Jorku w kwietniu 2012 roku. Oba charakteryzują się nie tylko nową buźką i modyfikacjami wewnątrz. Pod maską obu zadebiutuje nowa 2,5 l jednostka typu boxer (DOHC), która generuje 173 KM (poprzednia SOHC 170 KM), i która może współpracować z 6-biegową manualną skrzynią lub bezstopniową przekładnią CVT. Nowy silnik ma oferować lepszą kulturę pracy oraz niższe zużycie paliwa.

Oprócz 2,5 l motoru, klienci otrzymają także możliwość wyboru wariantu o pojemności 3,6 l i mocy 256 KM, który może zostać podłączony do 5-biegowej automatycznej skrzyni biegów. Napęd na cztery koła jest standardem we wszystkich modelach, niezależnie od wersji silnikowej.

Pod względem stylistycznym, Legacy i Outback po facelifcie wyróżniają się zmienionymi reflektorami, nowym grillem oraz zmodyfikowanym przednim zderzakiem. Wewnątrz można znaleźć m.in. nowe poszycie siedzeń i kilka drobnych ulepszeń różnych elektronicznych urządzeń.

Oba modele zostaną wyposażone w systemy Adaptive Cruise Control, Pre-Collision Braking i Vehicle Lane Departure Warning.