Nissan Hi-Cross Concept

Nissan w swej ofercie posiada mnóstwo crossoverów oraz samochodów po prostu uterenowionych. Murano, mało u nas znany Rogue, Juke, Pathfinder, Navara, Quashqai czy wariacja na temat tego pierwszego – Murano CrossCabriolet. To chyba nadal zbyt mało.

Podczas targów genewskich producent z Japonii zaprezentował model Hi-Cross. Auto uchodzi jeszcze za koncepcyjne, jednak prawdopodobieństwo wprowadzenia oficjalnej produkcji jest bardzo wysokie. Niektóre źródła mówią nawet o tym, że świeży pojazd będzie niejako nową generacją dotychczasowego Murano.

Auto jest nieco mniejsze od wspomnianego, pełnoprawnego SUV’a (dla porównania: 4,13 m długości Juke, 4,66 m Hi-Cross, 4,77 m Murano) i posiada 7 miejsc w kabinie. Przeczyłoby to pierwotnej koncepcji sprzedawanego od 2003 roku Murano, lecz spekulanci stoją przy swoim. Gdyby jednak montowane od 9 lat auto miało pozostać w produkcji, jesteśmy ciekawi, między jakimi modelami zostałby ulokowany Hi-Cross, wszak w Europie oferowany jest jeszcze 7-miejscowy Quashqai +2.

Pod maską crossovera zamontowano benzynowy motor 2,0 l, który wspierany jest przez jednostkę elektryczną. Dzięki temu zabiegowi, Nissan ma generować parametry zbliżone do konwencjonalnego silnika o pojemności 2,5 l. Napęd będzie przekazywany za pomocą przekładni CVT.

Via: autoblog.nl