Najszybszy Nissan GT-R na świecie

Nissan GT-R Severnvalley Motorsport

Brytyjska firma Severnvalley Motorsport opracowała zestaw tuningowy dla Nissana GT-R. Jak pokazuje film, auto jest najszybszym egzemplarzem tego modelu na świecie.

„Najszybszy” to oczywiście pojęcie względne. Warto więc wyjaśnić, że brytyjskim inżynierom chodzi o GT-R, który osiąga najwyższą prędkość maksymalną.

Nissany GT-R przyjęło się nazywać Godzillą. Prezentowane auto w rzucającym się w oczy zielonym kolorze otrzymało więc przezwisko „Hulk”. Pojazd rozpędził się do około 351 km/h.

Bicie rekordu zostało uwiecznione i przedstawione przy pomocy urządzenia Racelogic VBox. Auto podczas pomiaru korzystało z ulicznych opon, a tor był mokry. Producent chwali się, że pojazd z prędkości 175 km/h do 210 km/h rozpędza się o sekundę szybciej niż Bugatti Veyron.

Te wszystkie magiczne cyferki zostały uzyskane dzięki licznym modernizacjom podwójnie doładowanego silnika V6. Jego pojemność zwiększono z 3,8 l do 4,2 l, dorzucono większe turbiny Garrett, zmieniono układ wydechowy, wtryskiwacze, wlot powietrza, kolektor ssący oraz komputer sterujący pracą silnika. Efekt? 1250 KM.