Mitsubishi Mirage

Małe auto zostało pokazane po raz pierwszy na zeszłorocznym Tokyo Motor Show. W przyszłym tygodniu startuje sprzedaż samochodu – najpierw w Tajlandii, później w innych krajach Azji Południowo-Wschodniej i Japonii, następnie w Europie i na pozostałych rynkach świata.

Mirage to zupełnie nowy samochód kompaktowy, koncentrujący się na jak najniższym spalaniu paliwa i emisji CO2. Osamu Masuko, prezes Mitsubishi Motors Corp. nie ukrywa zadowolenia z faktu, że właśnie teraz przyszedł moment na prezentacje tego auta – w czasach, gdzie ekologia stoi na szczycie motoryzacyjnej góry.

Pojazd mierzy 3710 mm długości, 1665 mm szerokości oraz 1490 mm wysokości, dzięki czemu plasowany jest między Fiatem Pandą a Fordem Fiestą. Do zasilenia niewielkiego samochodu posłuży trzycylindrowy silnik 1,0 MIVEC, który może być połączony z systemem Auto Stop & Go związanym z bezstopniową przekładnią CVT, przekazującą moc na przednią oś. Według japońskich badań, pojazd ma się deklarować średnim spalaniem rzędu 3,3 l benzyny na 100 km.

Mitsubishi Mirage na tajlandzkim rynku ma kosztować (w przeliczeniu) od 9400 Euro do 13600 Euro, w zależności od poziomu wyposażenia. Japończycy chcą sprzedawać w Tajlandii aż 2500 sztuk tego auta w ciągu miesiąca.