Maserati GranTurismo Sport – lek na zmarszczki [GENEWA 2012]

Maserati GranTurismo Sport

Mimo rewelacyjnej stylistyki, każde auto potrafi się opatrzyć i zestarzeć. Właśnie ten problem powoli zaczął dopadać Maserati GranTurismo.

Włosi wpadli na pomysł, że zastąpią najmocniejszą odmianę w gamie (GranTurismo S) modelem Sport, który oprócz jeszcze wyższych parametrów, dostanie nieco stylistycznego powiewu świeżości.

Auto wygląda wam znajomo? Nie dziwne. To nic innego jak pokazany rok temu model GranCabrio Sport w zamkniętej wersji. Pojazd jest napędzany silnikiem 4,7 V8 o mocy 460 KM. 100 km/h auto osiąga w niespełna 5,0 s, a prędkość maksymalna wynosi 285 km/h. Do napędzenia tylnej osi wykorzystano 6-stopniowy automat, natomiast w opcji znajdzie się sekwencyjna przekładnia.

Stylistycznie auto zostało zmienione dyskretnie. Podobnie jak w wersji GranCabrio Sport, auto charakteryzuje się agresywnymi zderzakami oraz dymionymi tylnymi kloszami. We wnętrzu zamontowano nową kierownicę oraz sportowe fotele.

Via: Motor Authority

1 komentarz do wpisu “Maserati GranTurismo Sport – lek na zmarszczki [GENEWA 2012]”

  1. Świetnie się prezentuje, mało który sportowy samochód ma duszę. Maserati zachwyca nie tylko swoją linią nadwozia ale i niesamowitymi osiągami.

Możliwość komentowania jest wyłączona.