Italdesign Giugiaro Brivido Concept

Od dwóch lat grupa Volkswagen jest w posiadaniu przeszło 90% udziałów genewskiego biura stylistycznego Italdesign Giugiaro. Dla uczczenia rocznicy tego mariażu, Włosi na zeszłoroczne targi genewskie przygotowali modele Tex oraz Go.

2012 rok to także wyrazy uznania dla Volkswagena i nowy samochód pokazany w Szwajcarii – Brivido. Koncepcyjne auto nie nosi logo niemieckiej marki, jednak korzysta z wielu jej podzespołów, z napędem hybrydowym na czele.

Giorgetto Giugiaro nie ukrywa zadowolenia z połączenia sił z Volkswagenem oraz prezentacji nowego modelu. Jest przekonany, że Brivido Concept pokaże ludziom, jak będzie wyglądała wkrótce nowoczesna motoryzacja. Włoch chwali koncepcję luksusowego coupe o niepowtarzalnych osiągach i śladowym poziomie ilości zanieczyszczeń emitowanych do środowiska.

Italdesign Giugiaro to niepowtarzalny samochód, który został zaprojektowany, skonstruowany oraz wyprodukowany w Moncalieri, siedzibie biura stylistycznego. Auto zbudowano przy użyciu takich elementów, jak aluminium oraz włókno węglowe i szklane. Do napędu pojazdu służy silnik 3,0 l, wspomagany prawdopodobnie elektryczną jednostką, co w sumie dostarcza 360 KM. Tak zasilany pojazd, z drzwiami unoszonymi do góry niczym w legendarnym Mercedesie Gullwing, pozwala osiągnąć 275 km/h i rozpędzić się do 100 km/h w 5,8 s.

Wnętrze koncepcyjnego auta pomieści 4 osoby. Na desce rozdzielczej ulokowano wiele ekranów i wyświetlaczy, które zostały opracowane przy współpracy Italdesign oraz Volkswagen Group Electronics Research Lab w Kalifornii. Tak kierowca, jak i pasażer mają do dyspozycji swoje panele sterujące różnymi funkcjami. Przed prowadzącym, oprócz cyfrowych zegarów, umiejscowiono dwa ekrany LCD, które wyświetlają obraz z kamer zlokalizowanych wokół auta. Osoba siedząca obok może z kolei korzystać m.in. z multimedialnego systemu zintegrowanego z iPadem.