Hyundai i-oniq Concept

Według Hyundaia, pojazd zaprezentowany w Genewie nie jest nierealnym autem koncepcyjnym, a samochodem, który już wkrótce trafi do sprzedaży.

Hatchback o nazwie i-oniq Concept został zaprojektowany w Europie i mierzy 4,4 m długości. Wyróżniającymi go elementami niewątpliwie są bardzo sportowa sylwetka oraz charakterystyczny sposób otwierania drzwi.

Producent zapowiedział, że wiele elementów zastosowanych w koncepcyjnym samochodzie, trafi także do nowych pojazdów, które Hyundai ma zamiar wkrótce zaprezentować. Styliści nowego hatchbacka podkreślają przede wszystkim awangardę i niepowtarzalność. Samochód wygląda jak coupe, a oferuje wystarczającą przestrzeń oraz widoczność dla czwórki pasażerów.

Wnętrze wprowadza w świat futuryzmu – wszystkie przyrządy kokpitu są niejako rozlane po całej desce rozdzielczej. Dominuje niebieskie podświetlenie, które obejmuje zarówno podszybie, jak i konsolę centralną czy kierownicę.

Do napędu Hyundaia i-oniq Concept służy 3-cylindrowy motor o pojemności 1,0 l, który generuje 60 KM. Jednostka wspierana jest przez silnik elektryczny o mocy 109 KM, który zasilany jest przez 55 kW generator. Samochód może bezszelestnie pokonać 120 km, a gdy inicjatywę przejmie motor spalinowy, dystans ten wydłuża się do 700 km. Przy okazji pojazd emituje zaledwie 45 g/km CO2 i może mknąć do 145 km/h.

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.