BMW M6 coupe 2013 [GENEWA 2012]

BMW M6 coupe Genewa 2012BMW przedstawiło w Genewie swój najnowszy produkt z segmentu GranTurismo, będący jednocześnie 3 generacją modelu M6. Konstrukcyjnie auto oparte jest na klasycznej serii 6, poddano je jednak znaczącej kuracji wzmacniającej.

Pod maska M6, zarówno w wersji coupe jak i cabrio, drzemie potężny, podwójnie doładowany silnik V8 o pojemności 4,4 l. 560 KM i 680 Nm zapewniają przyspieszenie do 100 km/h w zaledwie 4,2 s i prędkość maksymalną ograniczoną standardowo do 250 km/h. Nie ma wątpliwości, że bez elektronicznego „kagańca” auto bez większych problemów jest w stanie zbliżyć się do 3 setek.

O przeniesienie napędu, który z pośrednictwem tylnych kół trafia na asfalt, dba nowoczesna, dwu-sprzęgłowa skrzynia biegów wyposażona w system Drivelogic.

Poza różnicami mechanicznymi, BMW M6 wzbogaciło się względem „zwykłej” 6 o agresywnie stylizowany, podkreślający sportowe możliwości auta pakiet aerodynamiczny oraz charakterystyczne felgi w rozmiarze 19” lub 20”.

Sądząc po dużym zainteresowaniu na stoisku BMW, koncern z Monachium nie powinien mieć najmniejszych problemów ze sprzedażą modelu M6.


Via: Unitedpictures