Fisker Projekt Nina przyłapany

Fisker Projekt Nina szpiegJuż od jakiegoś czasu wiemy, że Fisker Automotive pracuje nad nowym mniejszym modelem, który znany jest obecnie pod nazwą Project Nina. Tymczasem na terenie Stanów Zjednoczonych udało się przyłapać ten samochód, dzięki czemu mamy wygląd na przednią oraz tylną część nadwozia.

Pod maską nowego Fiskera należy spodziewać się silników BMW. Fisker podpisał umowę, która zobowiązuje Bawarczyków do dostarczania producentowi z Kalifornii 100.000 jednostek rocznie.

Nowy Fisker będzie dostępny w kilku wersjach nadwozia, w tym jako sedan, coupe i shooting brake, a w późniejszej przyszłości nawet jako crossover. Produkcja przewidziana jest w zakładach zlokalizowanych w dawnej fabryce GM w amerykańskim stanie Delaware.

Jeśli chodzi o ceny, Fisker Projekt Nina powinien startować od 47,500 dolarów, natomiast klienci będą mogli zamawiać auto pod koniec 2013 roku.

Więcej informacji na temat Projektu Nina zostanie ogłoszonych w przyszłym tygodniu podczas Salonu Motoryzacyjnego w Nowym Jorku.

FOT: Blogs.insideline.com / Brenda Priddy & Company

1 komentarz do wpisu “Fisker Projekt Nina przyłapany”

Możliwość komentowania jest wyłączona.