Fiat 500L oficjalnie w Genewie

Po licznych zapowiedziach, w końcu poznaliśmy finalną odsłonę powiększonej wersji Fiata 500. Samochód w domyśle ma zastąpić niezbyt popularny model Idea.

Jak pisaliśmy niedawno przy prezentacji klipu promującego nowy model, Fiat 500L zdaje się bazować na trzydrzwiowej odmianie. Prawda jest jednak taka, że pod skorupą kryje się płyta podłogowa oraz szereg komponentów z nowej generacji Punto.

Samochód mierzy 4140 mm długości, 1780 mm szerokości oraz 1660 mm wysokości. Każdy z przedstawionych parametrów jest większy od tych, które znajdziemy przy wymiarach Fiata 500, co zwiastuje przestronne wnętrze. Włosi twierdzą, że model 500L pozwoli przewieźć 400 l bagażu, przy czym jego foremność jest więcej niż zadowalająca. Zmieści się 5 walizek lub pełnowymiarowy wózek. Na pokładzie tego niewielkiego minivana w przyzwoitych warunkach może podróżować 5 osób, a wkrótce producent zaprezentuje także wersję dla 7 pasażerów.

Sprzedaż auta produkowanego w serbskim Kragujevac rozpocznie się w Europie w czwartym kwartale 2012 roku. Pod maską znajdą się 2 jednostki benzynowe (0,9 l oraz 1,4 l) oraz turbodiesel 1,3 Multijet drugiej generacji.

Pięciomiejscowa odmiana ma być oferowana również w Ameryce Północnej.

Via: Carscoop

1 komentarz
  1. Fiat 500L to kolejna ciekawa propozycja włoskiej marki. Samochód jest praktyczny, uroczy i wygodny. Wszystkie plusy jakie posiada – nietuzinkowy design, przestronne wnętrze oraz ekonomiczne silniki dają mu wielka szansę na odniesienie rynkowego sukcesu.

Komentowanie zostało wyłączone.