Citroen DS4 Racing Concept Genewa 2012Citroen, zgodnie z zapowiedziami, prezentuje na genewskich targach prawdziwą petardę – najmocniejszą odmianę DS4 z dopiskiem Racing.

Wizualnie auto różni się od klasycznego DS4 przede wszystkim poszerzonym i obniżonym nadwoziem z elementami pakietu aerodynamicznego wykonanymi z karbonu. Gigantyczne felgi o średnicy 19” oraz półmatowy lakier karoserii w połączeniu z detalami wykończonymi w kolorze piano black, nadają mu dodatkowej agresji i sportowego stylu.

Do napędu DS4 Racing posłuży konstruowany wspólnie z BMW, turbodoładowany silnik 1,6 l o mocy ok. 256 KM. Przyspieszenie do 100 km/h w mniej niż 6 s nie wydaje się nieosiągalne.

O wytracenie prędkości, przynajmniej w wersji koncepcyjnej, służą 4-tłoczkowe zaciski osadzone z przodu na tarczy o średnicy 380 mm, choć obecność takiego zestawu w fazie produkcyjnej wydaje się być mało prawdopodobne.

Auto konkurować ma w klasie z Fordem Focusem ST i Renault Megan RS. Jak DS4 Racing wypadnie w tym pojedynku w rzeczywistości, przekonamy się najprawdopodobniej po wrześniowych targach w Paryżu, gdzie Citroen zapowiedział prezentacje wersji gotowej do produkcji.

Via: CarScoop