Cisitalia 202 E Sports Coupe Concept

Zaprezentowana w Genewie Cisitalia powstała przy udziale jedenastu studentów, kierowanych wprawną ręką Luci Borgogno z Pininfariny oraz Luigiego Giampaolo, zajmującego się designem Maserati.

Pomysłodawcą awangardowego projektu samochodu sportowego był Chen Chin-Hsuan z Tajwanu. W tym ogromnym wyzwaniu wspierali go studenci pochodzący z Indii, Ukrainy, Japonii, Rosji, Włoch i Korei.

Dwuosobowe auto mierzy 4270 mm długości, 1850 mm szerokości, 1240 mm wysokości oraz 2650 mm rozstawu osi. Pojazd wzorowany jest na aucie tej samej marki, pochodzącym z 1947 roku. Wówczas samochód napędzany był rzędowym silnikiem czterocylindrowym o pojemności 1,1 l dostarczającym 55 KM. Samochód był jednak lekki (780 kg wagi), dzięki czemu udało się uzyskać prędkość maksymalną 165 km/h. Nowe wydanie auta oferuje 450 KM z silnika V8, który napędza tylną oś.

Dyrektor School of Design w Turynie – César Mendoza, mówi o tym, że aby zachęcić młodych ludzi do przedstawienia swoich możliwości, należy dać im szansę stworzenia ambitnego projektu. Wspomina także, że możliwość przeprojektowania jednego z najpiękniejszych samochodów na świecie to niezwykła okazja do zaprezentowania talentu młodych designerów, którzy z pomocą doświadczonych koordynatorów i wykładowców, są w stanie rozwijać się oraz przedstawiać światu tak niesamowite auta jak Cisitalia 202 E Sports Coupe Concept.