BMW M6 2013 spotkane przy torze Monza we Włoszech [WIDEO]

BMW M6 podczas testów na torze Monza

Producent z Monachium raczył nas już obfitą porcją zdjęć najmocniejszego coupe w ofercie. Tym razem prezentujemy wam jednak film nakręcony przez internautę, przedstawiający BMW M6 w pełnej krasie w świetle dziennym.

Auto oprócz bardziej agresywnych detali, wyróżnia się także m.in. dachem wykonanym z włókna węglowego. Co ciekawe samochód na tylnym zderzaku posiada naklejkę mówiącą, że jest to jeszcze auto badawcze, co może zwiastować, iż M6 przechodzi dopiero fazę dopracowywania przed oficjalnymi dostawami do klientów. Wielce prawdopodobne jest, że samochód nie znalazł się przypadkowo przy torze Monza i to właśnie na włoskim obiekcie sportowym dokonywano ostatnich testów.

Auto, podobnie jak w poprzednim wydaniu, bazuje na mechanice limuzyny M5. Pod maską sfilmowanego samochodu gości więc motor o mocy 560 KM i 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki rewelacyjnej, dwusprzęgłowej skrzyni M-DCT oraz mechanizmowi różnicowemu o ograniczonym poślizgu, BMW M6 osiąga 100 km/h w zaledwie 4,2 s.