BMW M3 Limited Edition 500

BMW M3 E92 i E93 już w standardowej odsłonie budzą ogromne emocje. Producent opracowując nową generację najgorętszej “trójki” postanowił stworzyć jednak specjalną, limitowaną do 500 sztuk odsłonę tego auta.

Pojazd będzie oferowany zarówno jako Coupe, jak i Cabriolet. Samochód pod względem mechanicznym nie zostanie zmodyfikowany. Tylne koła nieustannie będą napędzane wolnossącym silnikiem V8. 420 KM trafi na asfalt dzięki manualnej 6-biegowej, bądź automatycznej, dwusprzęgłowej skrzyni o 7 przełożeniach.

Szczypta wyjątkowości ukazuje się dopiero przy aspektach wizualnych. Każde BMW M3 Limited Edition 500 będzie lakierowane w jednym z trzech narodowych kolorów brytyjskich. Będą to odpowiednio: Mineral White, Imola Red albo Santorini Blue. Krytycy jednogłośnie stwierdzili już, że ostatnie dwa odcienie bardziej pasowałby do M3 w edycji dedykowanej Grekom i Włochom, a nie Brytyjczykom. Auto zostanie wykończone linią Shadowline o wysokim połysku i stanie na 19-calowych kołach o czarnej barwie.

Wnętrze BMW M3 zostanie przystrojone specjalną skórą z kontrastującymi szwami. Dla auta pokrytego białym lakierem będzie to odpowiednio czerwona tapicerka i czarna nić, kolor niebieski przyozdobi czarne wnętrze ze szwem Tobago Blue, a właściciele czerwonych aut zasiądą również na czarnej skórze, przeszytej jednak szwem w kolorze Mugello Red. Kokpit i boczki drzwiowe będą przyozdobione wstawkami farbowanymi lakierem fortepianowym, a z lewej strony deski rozdzielczej znajdzie się laserowo grawerowana tabliczka z numerem seryjnym egzemplarza specjalnej edycji.

Auto będzie dostępne w angielskich salonach jeszcze w marcu. Cennik startuje od 55 690 funtów dla Coupe i od 59 785 funtów dla wersji ze składanym dachem. Ludzie z BMW mówią ponadto, że opracowanie specjalnej edycji kosztowało około 4000 funtów (dla każdego auta), więc 1000 funtów wyższa cena względem standardowego M3 jest istną okazją.