Bentley EXP 9 F Concept – God save the Queen [GENEWA 2012]

Bentley EXP 9 F SUV Concept Genewa 2012Kiedy Porsche zaprezentowało swoją interpretację pojazdu typu SUV, dla zagorzałych fanów marki ze Stuttgartu Cayenne z miejsca stał się synonimem wszelkiego zła. Przyszłość pokazała, że ten kontrowersyjny model nie tylko doskonale przyjął się na rynku, ale swoją popularnością postawił na nogi pogrążone w kryzysie Porsche. Wiele lat później podobnej próby podejmuje się brytyjski Bentley.

Prezentowany Bentley EXP 9 F SUV Concept, o którym pisaliśmy już niedawno, charakteryzuje się typowymi dla marki liniami inspirowanymi architekturą renesansowej katedry, którą zapatrzony na sztukę pop-artu artysta amator obmalował na „typowo męski” kolor perłowego błękitu. Nie ulega wątpliwości, że ten wyjątkowy w swoim charakterze pojazd trafi do rąk wielu znanych z wysublimowanego gustu piłkarzy i gwiazd porno.

Pod maską, wbrew modzie na hybrydy, najprawdopodobniej zagości nieekologiczny, 6 l silnik W12, znany już z innych modeli Bentleya.

Pozostaje mieć nadzieję, że kolejnym autem, którego zadaniem będzie przecieranie szlaków dla nowego segmentu nie okaże się Ferrari PickUp lub Lamborghini Van.

Via: UnitedPictures.com

1 komentarz do wpisu “Bentley EXP 9 F Concept – God save the Queen [GENEWA 2012]”

Możliwość komentowania jest wyłączona.