Autobus niszczy drzwi Maserati GranTurismo w programie „Zakup kontrolowany”

Maserati GranTurismo Zakup KontrolowanyLuksusowe Maserati GranTurismo ucierpiało podczas kręcenia programu „Zakup Kontrolowany„. Gościem Kornackiego była Małgorzata Socha – polska aktorka występująca głównie w serialach telewizyjnych.

Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych, Pani Małgorzata uznała, że nie jest w stanie prowadzić 405-konnego włoskiego pojazdu, a przed jego ewentualnym kupnem chciała być świadoma możliwości sportowych GranTurismo. Na zatoczce autobusowej powierzyła więc stery Adamowi Kornackiemu. Pech chciał, że w momencie, gdy dziennikarz motoryzacyjny otworzył drzwi Maserati, prawidłowo jadący autobus zahaczył włoskie auto i spowodował przynajmniej kilkudziesięciotysięczne straty. Odcinek z wypadkiem zostanie wyemitowany 15 marca.

Maserati GranTurismo jest produkowanym od 2007 roku reprezentantem segmentu „GT”, który został zaprojektowany przez włoskie studio stylistyczne Pininfarina. 4,2 l silnik V8 pod maską GranTurismo rozwija 405 KM i 460 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Taka moc pozwala na osiągnięcie pierwszej setki po 5,2 s oraz prędkości maksymalnej 285 km/h.

Bardziej wymagający klienci wybierają wersję Gran Turismo S, która została wyposażona w motor o pojemności 4,7 l i mocy 440 KM (510 Nm). Sprint od 0-100 km/h trwa tu 4,9 s, natomiast prędkość maksymalna wynosi 295 km/h.

16 komentarzy do wpisu „Autobus niszczy drzwi Maserati GranTurismo w programie „Zakup kontrolowany””

 1. Wybitnie nie lubię pana Kornackiego, w roli dziennikarza motoryzacyjnego sprawdza się równie dobrze co np. sokowirówka. Zientarkski pomimo swojej HIPOKRYZJI i aktualnego stanu warzywno-umysłowego którym próbuje się bronić przed odpowiedzialnością, przynajmniej emanował żywą miłością do samochodów. Styl „testowania” samochodów pana Kornackiego mnie brzydzi zachowuje sie jakby przeczytał historię marki wraz z wszystkimi przypisami a auto prowadzi pierwszy raz w życiu czego ten filmik jest doskonałym przykładem.

 2. Ja tam lubię Kornackiego, podoba mi się w jaki sposób testuje samochody, nie udaje nikogo jest po prostu normalnym człowiekiem z pasją do samochodów, a ten filmik dowodzi jedynie tyle, że jest tylko człowiekiem któremu się może wszystko przydarzyć, miał poprostu pecha, nie da sie wszystkiego przewidziec i o wszystkim myśleć na 100% bo by nam mózgi wyparowały

 3. częściowo zgadzam się z rlx, poza tym jak można nie mieć w ogóle wyobraźni by przewidzieć coś takiego…? i jeszcze drzwi otworzyć na max’a wy dupsko wygodnie posadzić…

 4. Jak to nie da sie przewidziec wystarczy poczekac az autobus przejedzie a nie pchac sie jak ktos ze wsi.Ja zawsze czekam az auto przejedzie i dopiero wtedy laduje dupe.

 5. @rlx – z całym szacunkiem, ale jeśli uważasz, że Adam nie darzy aut miłością i pasją, to mamy inną definicję tych słów 😉

 6. @Łukasz Kamiński ja nie napisałem, że nie darzy ich miłością czy pasją ale jego ekspresja jest porywająca jak wyschnięte koryto rzeczne

 7. Ja tam lubie Adama Kornackiego, lubię go słuchać, zna się na samochodach. Tymbardziej, że jest kierowcą wyścigowym.

 8. Ja tam do gościa nic nie mam, dobrze się ogląda jego programy.

  Ale natomiast program „Uwaga Pirat” to najbardziej denny program jaki znam!
  Jest on stworzony dla ludzi z kompleksami co ich auto nie pojedzie więcej jak 100
  i cieszy ich udupienie prawdziwych kierowców.

  Program żenada

 9. @MART drzwi otworzyły się tak szeroko, ponieważ wiał silny wiatr, co zresztą Kornacki stwierdził sekundę przed incydentem
  pewnie też pogoda miała wpływa na to, że właśnie nie czekał, aż autobus odjedzie tylko jak najszybciej chciał schować dupę do ciepłego auta
  niestety, ale każdemu zdarzyć się może chwila nierozwagi

  co do konsekwencji: dogadali się tak, że kierowca autobusu dostał mandat a naprawa została pokryta z ubezpieczenia tvn’u

 10. @Mariusz bajki piszesz, przez głupotę Kornackiego winę zrzucono na kierowcę autobusu (sic.) i naprawa będzie likwidowana z ubezpieczenia firmy przewozowej.
  Art 49.p9 ZABRANIA SIĘ ZATRZYMANIA POJAZDU … w odległości mniejszej niż 15 m od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoką – na całej jej długości; więc ja się pytam dlaczego winą za wypadek został obarczony kierowca autobusu a nie Socha która się na nim zatrzymała.

 11. Kornacki na FB:

  „Adam Kornacki Miałem tego nie mówić, ale dobra: na prośbę Małgosi Sochy mój producent wziął mandat i ekipa zrobiła zrzutę, żeby go zapłacić. Bo szkoda nam było Pana Kierowcy. Ale niech to zostanie między nami ;)”

 12. Otwieranie drzwi Art. 45 Kodeks Ruchu Drogowego
  Zabrania się otwierania drzwi pojazdu, pozostawiania otwartych drzwi lub wysiadania bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia.

 13. Otwieranie drzwi Art. 45

  Zabrania się otwierania drzwi pojazdu, pozostawiania otwartych drzwi lub wysiadania bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia.

 14. Otwieranie drzwi Art. 45

  Zabrania się otwierania drzwi pojazdu, pozostawiania otwartych drzwi lub wysiadania bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia.

Możliwość komentowania jest wyłączona.