ACS5 Sport Sedan w Genewie

Do niedawna ten szlachetny tuner ujawnił tylko jeden model, który będzie miał swój debiut na targach w Genewie – ASC3 Turbo, oparte na wersji 328i. Przyszedł czas na najwyższą ligę umiejętności – zmodyfikowane M5.

Zmiana oprogramowania komputera oraz nowy układ wydechowy pozwoliły zamienić seryjne 560 KM i 680 Nm momentu obrotowego na 612 KM i 790 Nm. Wystarczy?

Parametry te pozwolą rozpędzić limuzynę do 305 km/h. Zmianom uległo także zawieszenie, a samochód od teraz może “spocząć” na 20- lub 21-calowych obręczach,  które owinięto w sportowe opony. Design auta zmienił się dość dyskretnie, a to za sprawą fabrycznego ospoilerowania, które w standardzie jest dość agresywne. Mimo to, dołożono karbonową dokładkę zderzaka przedniego, chromowaną kratkę wlotu powietrza, lotkę nad tylną szybą, dyskretny lub ostentacyjny spoiler na klepie (do wyboru) oraz dyfuzor z dwoma końcówkami układu wydechowego. Klient może zamówić w opcji kalkomanię z nazwą modelu na drzwiach oraz okleinę dachu.

Także wnętrze może zostać wykończone według gustu klienta. Na zdjęciach zaprezentowano biały środek z niebieskimi akcentami, aluminiowymi nakładkami pedałów oraz nowymi dywanikami.