2013 Subaru XV Crosstrek zadebiutuje w Nowym Jorku

Subaru XV Crosstrek

Auto zostało już zaprezentowane w Japonii oraz Europie. Przyszła pora na rynek północnoamerykański, gdzie auto pod nazwą XV Crosstrek będzie pokazane podczas New York International Auto Show w kwietniu.

Samochód bazujący na Imprezie otrzymał nowe podwozie oraz karoserię. Nadwozie zabudowano czarnymi osłonami, dołożono też relingi dachowe oraz zmodernizowano stylistykę zderzaków.

W nowym Subaru standardem będą felgi o średnicy 17 cali, obute w opony 225/55 R17 oraz przyciemnione szyby. Pojazd wygląda bojowo dzięki wspomnianym czarnym osłonom oraz prześwitowi wynoszącemu zadowalające 22 cm, co jest wynikiem niespotykanym w innych crossoverach. Każde Subaru XV Crosstrek posiada również napęd na wszystkie koła.

Na początku dostępny będzie wyłącznie jeden silnik. Benzynowy bokser o pojemności 2,0 l generuje 148 KM i współpracuje z pięciobiegową manualną przekładnią. W opcji znajdzie się bezstopniowa skrzynia CVT. Układ przeniesienia napędu w przypadku pierwszej skrzyni pozwala rozłożyć moc na osie w stosunku 50/50. Użytkownicy przekładni CVT będą mogli z kolei korzystać z systemu przekazującego więcej mocy (nawet do 100%) na koła o najlepszej przyczepności podczas uślizgu.

Konkretne wartości zużycia paliwa nie są jeszcze znane, jednak Subaru zapowiedziało, że XV Crosstrek zostanie najoszczędniejszym czteronapędowym crossoverem na rynku.

Auto będzie dostępne w dwóch wersjach wyposażeniowych – Premium oraz Limited. Pierwsza z nich oferuje w standardzie m.in. regulowaną kolumnę wielofunkcyjnej kierownicy, elektryczne szyby i lusterka czy centralny zamek. Wersja Limited została wyposażona w skórzaną tapicerkę, skrzynię CVT, automatyczną klimatyzację, czujnik zmierzchu oraz kamerę cofania z 4,3-calowym wyświetlaczem.