1974 Ford Falcon XB Ute na sprzedaż w Stanach Zjednoczonych

Ford Falcon w rzadkiej wersji

Zapewne zastanawiacie się cóż tak niezwykłego jest w fakcie, że wyglądający na amerykańskiego pickupa wóz został wystawiony na sprzedaż w USA.

Powód jest dość prozaiczny – to Ford Falcon XB Ute z 1974 roku z kierownicą umieszczoną po prawej stronie. Australijskie auto to prawdziwy rarytas w Stanach Zjednoczonych.

Historia pickupów opartych na autach osobowych sięga roku 1934, kiedy to Lew Bandt wpadł na pomysł połączenia właśnie takich dwóch, zgoła odmiennych samochodów.

Prezentowany Ford Falcon to trzecia generacja tego modelu, napędzana silnikiem V8 o pojemności 302 cali (4,9 l) z automatyczną skrzynią biegów o 4 przełożeniach, przekazującą moc na tylne koła. Auto posiada pakiet GS, zawierający m.in. specjalne felgi, atrapę chłodnicy i malowanie. Nie wiadomo, czy to replika tego zestawu, czy oryginalny pojazd linii GS.

Auto wyceniono na 16 900 dolarów.

1 komentarz do wpisu “1974 Ford Falcon XB Ute na sprzedaż w Stanach Zjednoczonych”

  1. „Zapewne zastanawiacie się cóż tak niezwykłego jest w fakcie, że wyglądający na amerykańskiego pickupa wóz został wystawiony na sprzedaż w USA.”
    nie wystarczyło ogarnąć nazwę którą podaliście w tytule „Ute” i wszystko jasne było że auto zostało sprowadzone z Australii

Możliwość komentowania jest wyłączona.