Zabytkowe Porsche 911 oraz Mercedes W123 rozbite na ulicach Warszawy

Zabytkowe Porsche 911 klasyk rozbiteWłaściciele zabytkowych samochodów co ranek wyglądają za okno i wypatrują przebiśniegów, które będą zwiastowały nadejście nowego sezonu. Niektórzy z nich wiosnę poczuli już wcześniej i wyciągnęli swoje perełki z garażów na lokalne przejażdżki. Niestety aura stwierdziła, że jeszcze za wcześnie.

Zeszły czwartek nie sprzyjał miłośnikom youngtimerów. Najpierw nadeszła wiadomość o mocno rozbitym przodzie popularnej „beczki” w rzadkiej wersji z USA. Prowadzący Peugeota 206 kierowca stracił panowanie nad pojazdem, obrócił auto o 180 stopni i zniszczył cennego Mercedesa. Na szczęście kierujący nie odnieśli obrażeń ciała.

Dużo gorzej wyglądało zdarzenie mające miejsce w nocy z czwartku na piątek. Piękne Porsche 911 SC serii 930 wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, aby wydobyć mężczyznę zakleszczonego we wnętrzu wraku. Kierowca z obrażeniami nóg został przewieziony do szpitala, jednak z potwierdzonych informacji wiemy, że czuje się dobrze i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Liczymy na to, że nadchodzący sezon będzie obfitował wyłącznie w lśniące pięknym lakierem i chromem klasyczne samochody. Oglądanie rozbitych aut z żółtymi tablicami rejestracyjnymi nie jest przyjemne ani dla miłośników sztuki na kołach, ani dla konserwatorów zabytków i rzeczoznawców, ani tym bardziej dla właścicieli.

Zdjęcia: Kontakt TVN24