Walter Rohrl za kierownicą nowego Porsche Panamera GTS [WIDEO]

Porsche Panamera GTS i Walter RohrlSłynny niemiecki kierowca wyścigowy zaczynał ścigać się mając 16 lat. Dwukrotne mistrzostwo świata w 1980 roku to tylko fragment jego sukcesów sportowych. Starszy fabryczny kierowca testowy Porsche sprawdza dziś najnowszą odmianę limuzyny z Zuffenhausen.

To niesamowity kierowca – początek lat 80. to okres najmocniejszych, najbardziej piekielnych i niebezpiecznych samochodów rajdowych świata. Okiełznanie tych maszyn było naprawdę niesamowitym wyzwaniem, kiedy Walter Rohrl spokojnie mówił, iż „WRC jest dla chłopców, a Grupa B dla prawdziwych facetów”. Przy obecności faktu, że jego byłe „służbowe” Audi Quattro S1 generowało 600 KM – ciężko się nie zgodzić.

W chwili obecnej ten 65-letni sympatyczny Niemiec dokłada wszelkich starań, aby wesprzeć proces rozwoju produktów Porsche. Jego „domowym” torem jest zdecydowanie Nurburgring, na którym ustanawia wiele nowych rekordów dla świeżo wyprodukowanych samochodów. Na prezentowanym filmie, Walter Rohrl obecny jest na hiszpańskim torze wyścigowym Ascari. Tym razem nie zasiada za sterami piekielnie mocnego GT2 RS czy Carrery GT, a prowadzi 430 KM sportowego sedana z przydomkiem GTS.

Przyznacie, że nawet przejażdżka tak cywilizowanym autem po torze wyścigowym może okazać się nie lada przeżyciem, jeśli za jego sterami siedzi ktoś o ogromnym doświadczeniu i niesamowitych umiejętnościach.