2012 Volvo S60 Polestar Racing TTA

2012 Volvo S60 TTAPo ostatnim projekcie C30, który w wyścigach formuły WTCC (World Touring Cars Championship) i STCC (Sweedish Touring Cars Championship) osiąga spore sukcesy i przypomina światu, że Volvo to nie tylko bezpieczne auta rodzinne. Producent ze Szwecji prezentuje nowe auto, które stanie do rywalizacji formule TTA.

TTA Racing Elite League jest w pewien sposób rozwinięciem mistrzostw samochodów turystycznych, jednak konstrukcjom aut biorącym w nich udział zdecydowanie bliżej do potężnych DTM.

Prezentowane auto jest efektem współpracy koncernu ze szwedzką stajnią tuningową Polestar, znaną z zamiłowania do modyfikacji przede wszystkim Volvo. Bazująca na S60 sedan (z cywilnego auta zostało już naprawdę bardzo niewiele) konstrukcja posiada nadwozie z włókna węglowego, a do napędu służy jej 420 KM silnik V6, współpracujący z 6-stopniową skrzynią sekwencyjną. Jako uzupełnienie projektu zastosowano znany z F1 system odzyskiwania energii kinetycznej KERS, dającym w razie potrzeby chwilowy zastrzyk mocy.

Bliższe szczegóły odnośnie konstrukcji zawieszenia czy osiągów nie są jeszcze znane. Pewne jest jednak, że tak przygotowane auto z całą pewnością nie otrzyma homologacji drogowej.

Via: Autoblog