Volkswagen Golf GTI najprawdopodobniej złoży dach podczas genewskich targów motoryzacyjnych

gticabrio glo

Rok temu, na targach w Worthersee, Volkswagen zaprezentował Golfa GTI w wersji ze składanym dachem. Wydawać by się mogło, że emocje związane z tym wydarzeniem zdążyły już dawno opaść. Okazuje się jednak – nie do końca.

Ostatnie plotki donoszą o tym, że niemiecki koncern myśli całkiem serio o wprowadzeniu tego koncepcyjnego jeszcze modelu do sprzedaży. Byłaby to już szósta wersja obecnej generacji Golfa, a zarazem pierwsza łącząca oznaczenie GTI i składany dach.Koncept zaprezentowany w Worthersee wyposażony był w 2-litrowe TSI o mocy 208 KM, momencie obrotowym równym 280 Nm i prędkości maksymalnej wynoszącej 240 km/h – czyli w dokładnie ten sam motor, który siedzi w obecnym GTI. Drogą dedukcji można więc dojść do stwierdzenia, że również wersja produkcyjna doczeka się takiego, a nie innego serca.

Co ciekawe, istnieje możliwość, że oprócz GTI cabrio, powstanie również Golf R ze składanym dachem, który pod maską ma mieć zamontowany silnik o mocy 268KM i napęd na wszystkie koła.

Miejscem oficjalnej premiery kolejnego kabrioleta w gamie Volkswagena mają być zbliżające się targi w Genewie. GTI oraz Golf R cabrio będą ostatnimi wersjami Golfa przed zaprezentowaniem jego następcy w przyszłym roku.

Via: Autoexpress