Toyota i Subaru atakują rynek młodych ścigantów – powstaną tanie samochody przeznaczone do tuningu

Subaru BRZNie jest tajemnicą, że świat wyścigów legalnych i tych rozgrywanych pod osłoną nocy, rozwija się bardzo prężnie. Toyota i współpracujący z nią głęboko Subaru zdają sobie z tego sprawę. Obie firmy przy okazji niedawnej prezentacji pierwszych efektów kooperacji – Toyoty GT86 i bliźniaczego Subaru BRZ, postanowiły zadbać nie tylko o satysfakcję, ale i portfele swoich dynamicznych klientów.

Najnowsze doniesienia wskazują, że obaj producenci zamierzają wprowadzić na rynek tańsze, ale i przygotowane z myślą o dalszych modyfikacjach wersje swoich najnowszych pojazdów. Pozbawiając je klimatyzacji, świateł przeciwmgielnych, kilku detali stylizacyjnych oraz innych elementów podnoszących komfort i bezpieczeństwo użytkowania udało się zredukować masę o ponad 40 kg. Z wyposażenia zniknęły także drogie, 17” alufelgi – ich miejsce zajęły 16” obręcze wykonane ze stali. Przewidywana specyfikacja dostępna będzie tylko w ograniczonej, niemetalizowanej palecie kolorów.

Zmianom nie uległa natomiast jednostka napędowa. 2 litrowy, czterocylindowy bokser nie zyska na mocy. Celem dalszej redukcji masy i poprawienia dostępu do elementów pod maską wyeliminowano za to wszystkie plastikowe osłony silnika.
Ukłonem w stronę wyścigowych aspiracji potencjalnych klientów jest zastąpienie elektronicznie sterowanego, cywilnego dyferencjału wyczynową szperą mechaniczną.

Ceny tych specyficznych wersji nie są jeszcze ustalone. Wg wstępnych zapewnień producentów będą one znacząco niższe od cywilnych odpowiedników. Miejmy jednak nadzieję, że obie firmy zmienią zdanie i nie przeznaczą ich tylko na rodzimy rynek japoński.

3 komentarze do wpisu „Toyota i Subaru atakują rynek młodych ścigantów – powstaną tanie samochody przeznaczone do tuningu”

  1. gratulacje! dzięki usunięciu osłon z silnika na pewno o wiele zredukowała się waga auta 🙂

  2. ejj to ja chciałem sobie z nich pokpić :D, pomysł dobry, ale wykonanie, pomysłu jak na razie średnio

  3. Czemu średnio. Tutaj chodzi o wywalenie rzeczy które i tak później pójdą do kosza gdy ktoś zacznie tuningować to auto. Dzięki temu będzie tańsze i nie będą musieli odmontowywać tych wszystkich osłon. Mniejsza waga to tylko dodatkowy plus:)

Możliwość komentowania jest wyłączona.