Alfa Romeo Giulietta USAInformacje na temat wprowadzenia kompaktowej Alfy Romeo na rynek amerykański stały pod znakiem zapytania. Na amatorskich zdjęciach wykonanych w pobliżu Detroit wyraźnie widać, że koncern Fiata doszedł do porozumienia z rynkiem USA. Dużo do powiedzenia w tej kwestii miał zapewne fakt posiadania przez włoską spółkę znacznych udziałów w zarządach marek Jeep, Dodge oraz Chrysler.

Jak widać na zdjęciach szpiegowskich poniżej, samochód nie doczekał się na szczęście szpecących modyfikacji stylistyki, pozwalających wkroczyć mu na amerykański rynek. Model jest łatwy do rozpoznania – to z pewnością Giulietta, nie wiemy jednak co drzemie pod maską włoskiego auta. Ciężko nam uwierzyć w występowanie w USA jednostek wysokoprężnych, stawiamy więc na motory napędzane benzyną. Pogłoski mówią o 170-konnej wersji oraz doładowanej 1750 QV, która na europejskim rynku generuje 235 KM. Istnieje także prawdopodobieństwo, iż budowana dla Amerykanów Alfa Romeo przejmie dwie jednostki napędowe Tigershark, produkowane dla Dodge’a Dart – sedana zbudowanego na bazie europejskiej Giulietty. Są to silniki o pojemnościach 2,0 l (160 KM) oraz 2,4 l (183 KM).

Via: Autoevolution

1 komentarz
  1. Dobrze że Alfa rusza na podbój USA. To potężny rynek który może przynieść marce wiele korzyści. Mam nadzieję że Giulietta zostanie dobrze przyjęta przez Amerykanów bo na prawdę jest tego warta. Miałem okazję przejechać się tym autem. System DNA to mistrzostwo świata, trzy ustawienia zestrojenia podzespołów auta które diametralnie zmieniają jego charakter. D- dynamic dla tych którzy lubią szybką, agresywną jazdę, N- normal- do oszczędnego poruszania się oraz A- all weather- zapewniający dobre prowadzenie w warunkach ograniczonej przyczepności. Coś pięknego.

Komentowanie zostało wyłączone.