SsangYong Korando w limitowanej edycji dla Wielkiej Brytanii [FOT]

ssangyong korando le 12 gloProjektowany obecnie przez włoskich stylistów model Korando, jest na rynku od 1983 roku. Oczywiście, pierwsza generacja tego samochodu była o wiele bardziej surowa, zbliżona wręcz do pierwszych Jeepów Wranglerów. Nieco bardziej cywilizowaną serię drugą, produkowaną w latach 1997-2006, sześć lat temu zastąpiła najnowsza generacja, która obecnie dostępna jest w limitowanej edycji przeznaczonej dla Brytyjczyków.

Odmiana LE, bo taką nazwę przyjęła specjalna wersja, wyróżnia się 18-calowymi aluminiowymi felgami, tylnym spoilerem oraz przyciemnionymi szybami. Wewnątrz mieszkańcy Wielkiej Brytanii odnajdą w aucie m.in. podgrzewane fotele, skórzaną kierownicę i drążek zmiany biegów czy tempomat oraz czujniki parkowania z tyłu.

SsangYong Korando dostępny jest standardowo jako auto polakierowane na biało. Opcjonalnie w katalogach widnieje opcja czerwonej lub czarnej barwy karoserii. Ten niewielki SUV korzysta z 2-litrowej, doładowanej turbiną jednostki wysokoprężnej, która generuje 173 KM i 360 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Producent oferuje przyzwoity prezent 5-letniego bezpłatnego serwisu dla wszystkich klientów, którzy zakupią auto w lutym lub marcu. Ceny rozpoczynają się od 17 995 funtów.

Via: Carscoop