Porównanie Chevroleta Corvette C6 Grand Sport oraz Porsche 911 Carrera S [WIDEO]

Chevrolet Corvette C6 Grand Sport i Porsche 911 Carrera SCiężko stwierdzić, które auto posiada bardziej chlubną historię. Porsche to dopracowywana na przestrzeni lat inżynieria i technologia. Corvette – potężne silniki, wierność tradycji, miliony zwolenników. Oba auta w najnowszych odsłonach zostały ze sobą skonfrontowane przez jeden z amerykańskich serwisów.

Porsche 911 to zupełnie nowy produkt. Seria 991 weszła do produkcji pod koniec zeszłego roku, kiedy Corvette dostępna w salonach sprzedaży jest na rynku już prawie 7 lat. Nowa generacja amerykańskiej legendy ma się pojawić dopiero w przyszłym roku.

W porównaniu zestawiono ze sobą Corvette w odmianie Grand Sport, której V8-ka oferuje 436 KM oraz Porsche 911 Carrera S o mocy 400 KM. Nie od dziś wiadomo, że oba auta prezentują kompletnie odmienne światy. Corvette zapracowało sobie na szacunek głównie brakiem kompromisu oraz surowością, Porsche z kolei – dopracowaniem i technologią. Widać to również w cenach. Amerykański serwis Motor Trend zaprezentował porównanie wartości obu testowanych samochodów. Corvette Grand Sport wyceniono na 56 900 dolarów (76 130 dolarów za doposażony egzemplarz w teście), kiedy niemieckie auto na 97 350 dolarów (131 760 dolarów za prezentowany samochód).

Które z prezentowanych aut wolelibyście dla siebie? Zapraszamy do obejrzenia ciekawego filmu.

3 komentarze do wpisu „Porównanie Chevroleta Corvette C6 Grand Sport oraz Porsche 911 Carrera S [WIDEO]”

  1. Bardzo ładnie nagrany ten film jest. Miejsce testu jest fantastyczne – charyzmatyczne miasto nocą, w sam raz dla nowej 911:)

Możliwość komentowania jest wyłączona.