Pierwsze oficjalne zdjęcie nowego Forda B-MAX przed oficjalną premierą w Genewie

ford b max 1 gloMniej niż rok czasu zajęło Fordowi przekształcenie koncepcyjnego modelu B-MAX w produkcyjną wersję reprezentanta segmentu MPV. Oficjalna premiera nowego Forda B-MAX będzie miała miejsce podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie w marcu 2012 roku.

Nowy Ford B-MAX bardziej upodobnił się do Forda Fiesty, niż do konceptu zaprezentowanego w ubiegłym roku. Można było się jednak tego spodziewać, zważywszy, że koncept był jedynie “pokazówką” możliwości designerów Forda.

Z jednego zdjęcia niewiele możemy wywnioskować. Na pierwszy rzut oka widać, że Ford zrezygnował z chromowanego wykończenia grilla (choć nie zdziwilibyśmy się, gdyby pojawił się w lepszej wersji wyposażeniowej). Zauważymy również przesuwane tylne drzwi, które zdecydowanie ułatwiają dostęp do wnętrza samochodu.

Małe MPV, które konkuruje m.in. z Oplem Merivą, będzie jednym z pierwszych modeli Forda, który otrzyma 1,0 l trzycylindrowy silnik EcoBoost z turbodoładowaniem. Jednostka 1,0 l, w zależności od wersji, generuje 99 KM lub 123 KM. W ofercie pojawią się także motory wysokoprężne Duratorq TDCi.

B-MAX łączy cechy samochodu ekscytującego z innowacyjnymi rozwiązaniami, które kiedyś można było znaleźć wyłącznie w modelach wyższych klas” – powiedział Stephen Odell, prezes Ford Europe. “To nowy model, który odpowiada na potrzeby wymagających klientów” – dodał Odell.

Via: Ford

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*