Peugeot 208 GTi Concept oficjalnie

Peugeot 208 GTi ConceptPo wstępnym teaserze, który został wydany wczoraj, Peugeot opublikował pełne szczegóły i zdjęcia modelu 208 GTi Concept, który zadebiutuje podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie 6 marca 2012 roku.

Peugeot 208 GTI Concept będzie zasilany przez 1,6 l turbodoładowany silnik z modelu RCZ, który produkuje 197 KM i 275 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Motor współpracuje z 6-biegową manualnej skrzyni biegów, dzięki której sprint od 0-100 km/h ma trwać poniżej 7 s.

Peugeot 208 GTi Concept opiera się na 3-drzwiowym hatchbacku i charakteryzuje się subtelnym zestawem aerodynamicznym, który obejmuje poszerzone nadkola, listwy progowe, spojler dachowy, tylny dyfuzor z dwoma chromowanymi końcówkami układu wydechowego oraz 5-ramienne aluminiowe felgi. W kabinie zastosowano m.in oświetlenie LED, skórzane koło kierownicy, sportowe fotele oraz aluminiowe pedały.

Produkcja Peugeot’a 208 GTi nie została oficjalnie potwierdzona, ale spodziewamy się, że jest to tylko czysta formalność i seryjna wersja 208 GTi zadebiutuje już podczas jesiennych targów motoryzacyjnych w Paryżu.