Nowy Peugeot 4008 Crossover – oficjalne zdjęcia

Peugeot 4008 CrossoverPo interesujących zapowiedziach następcy 207 i zaprojektowanego całkowicie od nowa modelu 208, marka Peugeot wydaje się być bardzo pewna sukcesu swojej nowej linii stylizacyjnej.

Poprzednia generacja 4007 nie odniosła spektakularnego sukcesu. Konstrukcja wykorzystywana także przez Mitsubishi w modelu Outlander i Citroena w projekcie C-Crosser, charakteryzowała się monstrualnych wielkości wlotem powietrza w przednim zderzaku, czym prawdopodobnie odstraszyła wielu potencjalnych nabywców.

Nowa strategia projektantów Peugeot nie do końca rezygnuje z charakterystycznego otworu w przedniej części nadwozia, ale uszlachetnia go o dodatkowe detale. Bazujący tym razem na platformie wykorzystywanej przez Mitsubishi ASX, model francuskiej marki wizualnie zdecydowanie zyskał na dynamice, a jego design może się podobać.

Ujawniona specyfikacja techniczna zakłada obecność pod maską 4 jednostek napędowych. 2 wysokoprężne HDi o pojemnościach 1,6 l i 1,8 l, o mocach odpowiednio 115 KM i 150 KM wydają się być najwłaściwszym wyborem do tego typu auta. Dla ceniących charakterystykę pracy silnika napędzanego benzyną, producent przygotował 2 warianty: dysponującego mocą 115 KM 1,6 l oraz 150 KM osiąganych z motoru o pojemności 2 l.

Peugeot zapewnia, że nowy 4008 będzie dostępny zarówno z 5-stopniową skrzynią manualną, jak i nowoczesną, bezstopniową skrzynią CVT.

Więcej zdjęć i szczegółów dotyczących najnowszego crossovera z lwem na masce poznamy najprawdopodobniej podczas zbliżających się targów motoryzacyjnych w Genewie.