Nowy Mitsubishi Outlander III zadebiutuje podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie [FOT]

2012 nowy mitsubishi outlander first gloMitsubishi opublikowało pierwsze zdjęcie trzeciej generacji kompaktowego SUV-a o nazwie Outlander, który zadebiutuje w marcu podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie. Stylistyka Outlandera III będzie charakteryzować się nowoczesnym designem, który ma „odzwierciedlać ducha czasu”.

Japoński crossover zostanie wyposażony w zaawansowane technologicznie silniki i wiele systemów wspomagających kierowcę, od Adaptive Cruise Control (ACC), przez system asystenta ruchu (LDW), kończąc na Forward Collision Mitigation System, który dzięki kamerze wykrywa bezpośrednie zagrożenie i unika ewentualnej kolizji (FCM).

Nowy Mitsubishi Outlander oferowany będzie w wersji z napędem na jedną oś (2WD) lub na wszystkie cztery koła (4WD). Klienci otrzymają możliwość wyboru egzemplarza z 2,0 l benzynowym silnikiem MIVEC lub jednostką wysokoprężną MIVEC Clean Diesel o pojemności 2,2 l.

Warto dodać, że Outlander III wyposażony w motor wysokoprężny i 6-biegową manualną skrzynię, emituje mniej niż 130 CO2 g/km. Jest to zasługa m.in. systemu Start/Stop, który w katalogu Mitsubishi nosi nazwę Auto Stop & Go.

Producent zapewnia, że nowy Outlander otrzyma lepsze materiały wykończeniowe i bardziej dopracowane wnętrze, obejmujące dwustrefową klimatyzacją, elektrycznie otwieraną tylną klapę oraz ksenonowe reflektory Super-HiD “Wide Vision”.

Nowy Mitsubishi Outlander zadebiutuje w Europie pod koniec lata 2012 roku.

Via: Mitsubishi