Nowe 2013 Audi RS4 Avant oficjalnie – 450 KM i napęd Quattro [GALERIA ZDJĘĆ]

2013 audi rs4 avant gloZaledwie kilka godzin po tym, jak nieautoryzowane fotki nowego RS4 obiegły media motoryzacyjne, Audi zdecydowało się ujawnić zdjęcia i specyfikację produkcyjnej wersji najwyższej wersji linii modelowej A4.

Nawiązując do pierwszego RS4 serii B5, dostępnego tylko w nadwoziu kombi, Audi prezentuje swój najnowszy produkt wyłącznie w wersji Avant. Sercem pojazdu jest zapożyczony z coupe RS5 potężny, wolnossący motor V8 dysponujący mocą 450 KM i 430 Nm, przekazywanych na wszystkie koła za pomocą unowocześnionego układu Quattro.

System w normalnych warunkach rozdziela moment obrotowy w stosunku 40% na przód i 60% na tył, by w razie potrzeby „przerzucić” do 70% na oś przednią i aż do 85% na tylną. Analogicznie do 2-drzwiowego brata, za zmianę biegów będzie odpowiadać 7-biegowy, 2-sprzęgłowy S-Tronic.

RS4 w podanej specyfikacji osiąga pierwszą setkę w niespełna 4,7 s, a na specjalne życzenie klienta limiter prędkości maksymalnej może zmienić swoje położenie ze standardowych 250 km/h na 280 km/h.

W stosunku do zwyczajnej A4, odmiana RS4 wyróżniać się będzie niższym o 20 mm sztywniejszym zawieszeniem i skuteczniejszymi hamulcami. Opcjonalnie na przedniej osi dostępne będą także 6-tłoczkowe zaciski osadzone na tarczach i klockach wykonanych w technologi ceramiczno-węglowej.

Do wyboru klienta Audi oferuje także wielkość aluminiowych felg. Standard obejmuje koła 19-cali z oponami o wymiarach 265/35. Opcja przewiduje 20-cali z oponami 265/30.

Poza elementami wyróżniającymi nowe Audi z zewnątrz, producent zadbał także o indywidualizację wnętrza, dodając kilka akcesoriów z karbonu i aluminium, podkreślających sportowy charakter auta.

Premierę nowego Audi RS4 zaplanowano na odbywające się za miesiąc targi samochodowe w Genewie.

Ceny najmocniejszej A4 będą najpewniej oscylowały w okolicach 330 tys. zł