Nowa Skoda Rapid zadebiutuje w Genewie

Nowa Skoda Rapid w GenewieMinęło już trochę czasu odkąd Skoda oficjalnie zaprezentowała MissionL Concept we wrześniu 2011 roku podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Odważna i nowoczesna stylistka przyjęła się na tyle dobrze, że czeski producent postanowił zaprezentować produkcyjną wersję nowej Skody Rapid.

Warto dodać, że pierwsza produkcyjna wersja MissionL Concept, została już jakiś czas temu wprowadzona do sprzedaży w Indiach. Szybki i atrakcyjny sedan szybko zyskał na popularności, co pozwoliło mu na zdobycie tytułu „Rodzinnego samochodu roku”.

Według niemieckiego magazynu Auto Motor und Sport, Europejski debiut Skody Rapid będzie miał miejsce na zbliżających się targach motoryzacyjnych w Genewie, czyli już za około 3 tygodnie.

Co ciekawe, nowa Skoda Rapid ma kosztować zaledwie 13.000 EUR na niemieckim rynku. Chodzi oczywiście o podstawowo wyposażoną wersję z 1,2 l silnikiem TSI o mocy 85 KM.

Nie ma jednak żadnych wątpliwości, że Skoda Rapid będzie doskonałą alternatywą dla osób, które nie dysponują większą gotówką, a niechętnie widzą inwestycję w 10-letni samochód.