Nissan Invitation – japońskie zaproszenie do Genewy

nissan invitation concept glo

Genewskie targi samochodowe coraz bliżej. Z każdym dniem rośnie liczba producentów, którzy decydują się na wypuszczenie informacji na temat tego, co znajdzie się na ich starannie zaprojektowanych stoiskach. Tym razem mamy dla was informacje prosto od Nissana.

Do Szwajcarii Japończycy chcą przyjechać z prototypem o nazwie Invitation. To jednak nie tylko czysty koncept, którego zadaniem ma być jedynie pokazanie przyszłych kanonów stylistycznych marki. Plotki mówią o tym, że Invitation ma być następcą innego Nissana – Note.Koncern chce, aby to auto w przyszłości mogło poszczycić się emisją dwutlenku węgla znacznie mniejszą niż 100g/km i bardzo dobrą ekonomiką. Dodatkowymi wyróżnikami mają być komfortowe i zmyślnie zaprojektowane wnętrze, które będzie zachęcać do zajęcia miejsca w środku – zgodnie z nazwą: Invitation (zaproszenie).

Więcej zdjęć oraz zapewne więcej innego rodzaju danych na temat nowego Nissana przyniosą genewskie targi, które swoje drzwi dla dziennikarzy otworzą już równo za miesiąc – dokładnie 6 marca. Na razie mamy dla was rendery.

Via: Nissan