Melkus RS2000 Black Edition

Jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś o marce Melkus – bez obaw. Ta niemiecka firma słynęła głównie w latach 50. i 60., budując torowe pojazdy. Wyścigowy kierowca i jednocześnie założyciel marki – Heinz Melkus, musiał zamknąć interes w 1986 roku. 4 lata później jego syn, Peter, otworzył biznes na nowo, a w chwili obecnej produkuje jedyny model w ofercie – RS2000. Przyszła pora na specjalny wariant auta – Black Edition.

Auto różni się przede wszystkim kolorem. W edycji specjalnej karoseria została pokryta 6 warstwami lakieru, z których każda była osobno szlifowana. Oprócz tego, producent wyposażył samochód w dodatkowe ospoilerowanie z włókna węglowego.

Wnętrze także utrzymano w czerni. Skórzane fotele, alkantara na dachu, dekoracje z włókna węglowego i mnóstwo lakieru fortepianowego na wykończeniach to elementy charakterystyczne tej odmiany modelu RS2000. Samochód został wyposażony również w nowy system multimedialny z nawigacją satelitarną

Modernizacji dokonano także w układzie hamulcowym, który obecnie jest wydajniejszy. Jednostka napędowa to konstrukcja Volkswagena lub Opla – turbodoładowane 2,0 l. Seryjne auto osiąga około 300 KM, a Black Edition – 320 KM.

Wzrost mocy pozwala na przyśpieszenie do 100 km/h w 4,5 s oraz osiągnięcie 270 km/h. Samochód niestety nie jest tani – producent wycenił Melkusa RS2000 Black Edition na około 149 000 Euro.