Mazda Takeri Concept zadebiutuje w Genewie – mega galeria [80 ZDJĘĆ]

Mazda Takeri konceptNowe japońskie auto po raz pierwszy ukazało się zainteresowanym na tokijskich targach w grudniu zeszłego roku. Ten średniej wielkości sedan wkrótce ma wejść do seryjnej produkcji, dlatego włodarze marki zdecydowali się na prezentację modelu za kilka tygodni w Szwajcarii.

Takeri zostało zaprojektowane w myśl koncepcji „KODO – Soul of Motion”, która skupia się na nieprzeciętnej, agresywnej stylistyce. To designerskie przedsięwzięcie, to nie tylko prototypy, pozostające w fazach projektu, ale seryjnie wprowadzane do produkcji samochody, czego przykładem może być Mazda CX-5. Koncepcyjny model Shinari, wykonany przy użyciu tej samej koncepcji, także wkrótce ma doczekać się oficjalnej prezentacji. W Takeri odnajdziemy także systemy i rozwiązania konstrukcyjne zgodne z myślą technologii Mazda SkyActive, dbające o mniejsze zużycie paliwa oraz niższą emisję CO2, przy braku ograniczeń poziomu wigoru jednostki napędowej.

Mazda Takeri to limuzyna mierząca 4850 mm długości, pod której maską można znaleźć 2,2-litrowego turbodiesla wykonanego we wspomnianej aktywno-oszczędnej technologii. Będzie posiadał dwie wersje mocy – 150 KM oraz 175 KM oraz system i-Stop, pomagający w ekonomicznym przemieszczaniu się w mieście. Napęd będzie przekazywany za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni automatycznej. Z technologicznych nowinek, warto wspomnieć także o systemie i-ELOOP, który podczas hamowania przetwarza energię kinetyczną w elektryczną, która dzięki kondensatorowi może być ponownie wykorzystana, co pozwoli odciążyć silnik, a tym samym zaoszczędzić nawet do 10% paliwa.