Lancia Thema AWD zostanie zaprezentowana w Genewie

Lancia Thema AWDCzteronapędowa limuzyna bazująca na Chryslerze 300C będzie zasilana silnikiem 3,6 V6 autorstwa firmy Pentastar, a inteligentny układ przeniesienia napędu jest przełomem, nie tylko na europejskim rynku.

Samochód wyposażony w 8-stopniowy automat będzie dostępny w dwóch wersjach wyposażenia: Platinum i Executive. Klienci ze Starego Kontynentu będą mogli składać zamówienia już jesienią, a rokowania mówią, że samochód przyjmie się w Europie w zadowalającym stopniu.

Głównym atutem Lancii Thema AWD będzie innowacyjny napęd. Układ automatycznie odłącza moc od przednich kół, jeśli sytuacja drogowa nie wymaga ingerencji większej siły napędowej. Oszczędzanie paliwa przez dzielenie mocy 286 KM na poszczególne koła to nie jedyna nowinka technologiczna. Kiedy system wyczuje mokrą nawierzchnię lub zimny poranek, automatycznie układ AWD zostanie uaktywniony. Podobnie dzieje się w przypadku wyczucia przez wycieraczki opadów deszczu lub śniegu.

1 komentarz

  1. To piękne i szykowne auto jest synonimem luksusu, elegancji i nowoczesnej technologii. Wprowadzenie systemu AWD to rozwiązanie, które bardzo mi się podoba. Spowoduje nie tylko zwiększenie oszczędności w zużyciu paliwa ale także zwiększy nasze bezpieczeństwo. Teraz na pewno Thema znajdzie szersze grono nabywców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*