Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster 2012 – zdjęcia szpiegowskie

Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster 2012 zdjęcia szpiegowskieOd prezentacji Aventadora z twardym dachem minęło już kilka miesięcy. Włoska marka, choć nie przyznaje się do tego oficjalnie, ma pewne kłopoty z planowym realizowaniem licznie spływających zamówień, co wskazuje że flagowy produkt Lamborghini odniósł ogromny sukces. Machina marketingowa musi jednak kręcić się dalej.

Dzięki czujnym obiektywom motoryzacyjnych paparazzi, udało się sfotografować najnowszą, nie prezentowaną jeszcze szerokiej publiczności, otwartą wersję modelu Aventador.

Karbonowa nakładka zastępująca dach, którą w razie konieczności zakładać i zdejmować można wyłącznie manualnie, nie zredukowała sztywności konstrukcji i nie przełożyła się negatywnie na osiągi. Do dyspozycji kierowcy w dalszym ciągu jest 700 KM, generowanych z najmłodszego, ale najprawdopodobniej także ostatniego V12 w historii marki. Roadster, tak samo jak coupe, przyspiesza do 100 km/h w bolesne 2,9 s, by zakończyć sprint przy maksymalnej prędkości wynoszącej 350 km/h.

Oficjalna premiera auta z dużą dozą pewności odbędzie się podczas zbliżających się wielkimi krokami targów motoryzacyjnych w Genewie.

Via: teamspeed.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*