Jeep Wrangler Mountain EditionWrangler jest jednym z tych samochodów terenowych, którym niestraszna zmieniająca się moda oraz sezonowe trendy. Ten Jeep zawsze będzie na czasie i obroni się wieczną nietuzinkowością. Gdyby jednak ktoś chciał wyróżnić się w gronie samych “wranglerowców”, Jeep przygotował specjalną edycję Mountain, która zadebiutuje podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

Stworzony, by się wyróżniać – tak w skrócie można opisać amerykańską terenówkę w krótkiej, otwartej wersji. Samochód otrzymał osłonę chłodnicy polakierowaną w specjalnym zielonym kolorze o ciemnym odcieniu, czarną klapkę wlewu paliwa, boczne stopnie i 17-calowe felgi aluminiowe w barwie tytanu.

Wnętrze specjalnej edycji Wranglera otrzymało nowe dywaniki oraz fotele obszyte w logo tej wersji, przedstawiające zarys gór. Samochód polakierowany jaskrawą zielenią będzie napędzany jednym z dwóch silników. Jednostka o pojemności 2,8 l to turbodiesel generujący 200 KM i 460 Nm momentu obrotowego. Dla zwolenników motorów benzynowych, producent przygotował wersję 3,8 V6, rozwijającą 284 KM i 347 Nm.

Wszyscy zauroczeni wizją niepowtarzalnego lakieru wyłaniającego się spod gałęzi oraz ton błota, muszą uzbroić się w cierpliwość. Jeep Wrangler Mountain pojawi się u europejskich dealerów w drugim kwartale 2012 roku.

Via: Jeep Europe

1 komentarz
  1. Legenda wiecznie żywa! Takiego auta się nie zmienia. Można je co najwyżej uatrakcyjniać i dostosowywać do potrzeb różnych grup odbiorców co Jeep robi wyśmienicie. Wrangler rządzi i mam nadzieje że będzie rządził jeszcze długo.

Komentowanie zostało wyłączone.