Ferrari 250 GTOFerrari z lat 60-tych osiągają astronomiczne ceny na aukcjach, okupowanych licznie przez kolekcjonerów i miliarderów z całego świata. Największym zainteresowaniem cieszą się szczególnie 2 modele: 275 GTB i nieco starsze 250 GTO, uznane oficjalnie za jednego najbardziej poszukiwanych klasyków wszech czasów.

39 oficjalnie zachowanych sztuk i tylko kilka ze szczególnie pożądanych, wyprodukowanych w 1964 roku egzemplarzy znajduje się w rękach znanych z zamiłowania do włoskiej marki kolekcjonerów i finansistów, widzących w rzadkich oldtimerach doskonałą inwestycję.

250 GTO pochodzi z okresu największego rozkwitu maki z Maranello. Sukcesy sportowe i ponadczasowa stylizacja zapewniły temu wyjątkowemu autu pewne miejsce w panteonie największych osiągnięć motoryzacji. Ciekawostką jest też jego manufakturalny charakter. Profile nadwozia kształtowane na kowadle za pomocą ludzkich rąk są gwarancją nie tylko oryginalności każdego egzemplarza. Znane są przypadki, kiedy drzwi po obu stronach wykazywały się inną długością… Ale cóż to znaczy w obliczu efektu końcowego. To dopiero jest unikat!

Fot: Autoblog