Citroen DS4R Concept oficjalnie – przyszły rywal Golfa R i Focusa ST

Citroen DS4R Concept oficjalnieWystarczyły niespełna 24 godziny, aby po wycieku zdjęć nowego DS4R, Citroen opublikował oficjalnie zdjęcia koncepcyjnego modelu, który zadebiutuje podczas targów motoryzacyjnych w Genewie na początku marca.

Zgodnie z naszymi podejrzeniami, pod maskę Citroena DS4R trafi 1,6 l turbodoładowany silnik benzynowy, który opracowano wspólnie z BMW Group. Moc generowana przez silnik to 256 KM, co oznacza, że na 1 l pojemności przypada 160 KM. Co ważne, pomimo wysokiej wydajności, nowy Citroen DS4R gwarantuje spalanie i emisję CO2 na bardzo przyzwoitym poziomie.

DS4R charakteryzuje się m.in. nowymi zderzakami, ogromnymi wlotami powietrza, wykończeniem z włókna węglowego, dyfuzorem i bocznymi progami. Ponadto, wysokość jazdy została obniżona o 35 mm, a nadwozie zostało poszerzone o 55 mm z przodu i 75 mm z tyłu w stosunku do zwykłego modelu. Taki zabieg podkreśla agresywny charakter DS4R.

Nieoficjalne źródła podają, że produkcyjna wersja Citroena DS4R zadebiutuje w przyszłym roku i będzie rywalizować z VW Golfem R oraz Fordem Focusem ST.