Saab 9-5 SportCombiŹródła będące w bliskich relacjach ze szwedzką marką podały właśnie wiadomość, że koncern z Monachium jest żywo zainteresowany zakupem całości firmy Saab, a co najważniejsze dla jej kierownictwa i załogi, chce nie tylko kontynuować produkcję istniejących, ale i projektować nowe modele.

Kilka firm z całego świata zadeklarowało już chęć uczestnictwa w przetargu, którego celem będzie wyłonienie przyszłego właściciela mającej ponad 60-letnią historie marki Saab. Do licytacji na lepsze warunki kontraktu przystąpiły już takie światowe giganty jak Mahindra & Mahindra, Youngman czy turecki Brightwell Holdings.

Która z ofert okaże się najkorzystniejsza najprawdopodobniej przekonać się będzie można niebawem. Z kuluarowych doniesień wynika jednak ,że kwestia finansowa może nie być tą decydującą. Szwedzki styl zarządzania firmą wymaga, aby ewolucja przedsiębiorstwa realnie przekładała się także na rozwój regionu.

5 komentarzy
  1. juz to widze, jak bedzie wygladal SAAB w wykonaniu niemcow … Psss … Żenada Przynajmniej za niska kase kupia koncern

  2. Mam nadzieję że SAAB podniesie sie z kolan, osobiście czekam na 9-5 sport kombi a z silnikami BMW zamiast Opla będzie jeszcze lepiej. Dobrze by było żeby nie wyprzedawać się chińskim czy indyjskim firmom bo to nie wróży nic dobrego

  3. czy ja wiem czy byłoby źle? Saab sam się z kolan nie podniesie, ktoś go kupić musi, a BMW może będzie chciało zainwestować trochę w tę markę…

Komentowanie zostało wyłączone.