BMW M135i Concept zadebiutuje w Genewie

BMW M135i ConceptPo szpiegowskich fotografiach najmniejszej serii M w stawce BMW, przyszła pora na uroczyste pokazanie auta w pełnej krasie. Namacalnych doświadczeń zainteresowani będą mogli doznać w Genewie, dziś raczymy się oficjalnymi zdjęciami producenta.

Mimo tego, iż włodarze bawarskiej marki we wszelkich wypowiedziach nieustannie dodają „Concept” po oznaczeniu M135i, to jesteśmy przekonani, że projekt ten doczeka się seryjnej produkcji.

Auto nie zmieniło się radykalnie względem „cywilnej” odmiany serii 1. Agresywniej narysowane zderzaki, nowe 18-calowe felgi i dokładki progów, symetrycznie rozłożone końcówki układu wydechowego w tylnym dyfuzorze, ozdoby na klapie bagażnika i z boku nadwozia w barwach M-Power, zmodyfikowane zawieszenie oraz układ hamulcowy to główne różnice względem standardowego BMW o fabrycznym kodzie F20. Ciekawostką jest z kolei fakt, że auto przedstawione na zdjęciach występuje w odmianie 3-drzwiowej. Przypomnijmy, że w ofercie producenta, póki co widnieje wyłącznie wersja z dodatkową parą drzwi.

Pod maską BMW M135i Concept znajdzie się rzędowy motor o pojemności 3,0 l w technologii Twin Power Turbo. Szczegółów mechanicznych producent jeszcze nie zdradził, mówi jedynie, że moc sięgnie wartości przekraczających 300 KM (kilka źródeł podaje konkretne 320 KM).

Nowe BMW serii 1 F20 – Galeria zdjęć