Bertone Nuccio ConceptKoncepcyjne auto zaprojektowane przez jedno z najznamienitszych biur stylistycznych we Włoszech może i wygląda mało realnie, jednak istnieje naprawdę. Kompletnie niepraktyczny samochód zostanie zaprezentowany już z początkiem marca na targach w Genewie.

Uwagę przykuwa przede wszystkim niesamowicie długa szyba, której brzegi tworzą owiewkę przechodzącą w słupek C i przykrywającą boczne drzwi. Stylizacja nowego samochodu przypomina nieco przyczajoną jaszczurkę. Te skojarzenia z pewnością potęguje fakt obecności specyficznych słupków A, które ciągną się już od przedniego pasa. Innymi niesamowitymi elementami stylistyki jest pomarańczowy dach oraz atrapa chłodnicy, składająca się z metalowych “gałązek”.

Najmniej zachwycającym fragmentem Nuccio Concept są felgi, które czymś nadzwyczajnym byłyby co najwyżej w nowym Fordzie Mondeo. Od koncepcyjnego projektu zdecydowanie oczekiwalibyśmy czegoś bardziej wystrzałowego. Doceniamy za to niepowtarzalne końcówki układu wydechowego oraz tylny pas świateł, w który (podobnie jak w przednią listwę z lampami) wkomponowano napis “Bertone”.

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.