Aston Martin V12 Zagato na oficjalnych zdjęciach produkcyjnych – premiera w Genewie [FOT]

aston martin v12 zagato zdjecia szybki aston gloZaczęło się od kilku szkiców graficznych, aby po kilku miesiącach ujrzeć poruszający się prototyp podczas zeszłorocznego Concorso d’Eleganza Villa d’Este we Włoszech. Dziś przedstawiamy oficjalne fotografie prezentujące finalną wersję wspólnego dziecka marki z Gaydon oraz włoskiej pracowni stylistycznej Zagato.

Miesiąc temu świat obiegła informacja, iż najnowsze dziecko brytyjskiego producenta zostanie zaprezentowane już za niespełna tydzień na targach w Kuwejcie. Samochód, który Europa ujrzy na genewskim Salonie Samochodowym to wóz stworzony dla uczczenia 50-lecia współpracy Zagato oraz Astona Martina. W 1962 roku światło dzienne ujrzał wspaniały i legendarny model DB4GT, sygnowany nazwiskiem włoskiego stylisty. Ulrich Bez – prezes manufaktury w Gaydon, zapewnia wszystkich, że nowy model to auto szybkie, piękne i niezwykle pożądane, nawiązujące przy tym wszystkim do genialnego pierwowzoru.

Aston Martin V12 Zagato to stylistyczny majstersztyk. Maska silnika oraz żłobiony dach zostały ręcznie wykonane z aluminium, a pozostałe części nadwozia w zdecydowanej większości wytworzono z włókna węglowego. Każdy samochód będzie mógł wyjechać z fabryki w jednym z czterech kolorów – srebrnym, zielonym, niebieskim lub czerwonym. Prezentowane przez producenta fotografie nie pokazują zbyt wiele detali wnętrza, widać jednak, iż środek modelu V12 Zagato będzie bogaty w zestawienie skóry i alkantary oraz czerwone przeszycia i połacie karbonu.

Silnik to znana jednostka z modelu V12 Vantage. 6-litrowy motor V12 osiąga 517 KM przy 6500 obr./min oraz 570 Nm przy 5750 obr./min, z kolei napęd przekazywany jest przez sześciostopniową manualną przekładnię. Planowana produkcja ma rozpocząć się za około 7 miesięcy, a pierwsze dostawy będą miały miejsce jeszcze przed 2013 rokiem. Zainteresowani muszą się spieszyć – powstanie zaledwie 150 egzemplarzy specjalnego modelu, a każdy z nich zostanie wyceniony na około 400 tysięcy Euro (plus lokalne podatki).