2013 Nissan 370Z: model po faceliftingu zadebiutuje podczas Chicago Auto Show [FOT + WIDEO]

2013 nissan 0370zhg 01 gloSubtelne zmiany obejmą wszystkie wersje sportowego Nissana: Coupe, Roadster oraz specjalną edycję Nismo. Azjaci przyszykowali dla auta nowe światła do jazdy dziennej, które umieszczono pionowo na rogach zderzaka o nowej stylistyce. Jest to nawiązanie do modelu 350Z, który w tym samym miejscu posiadał światła obrysowe. Nieznacznym zmianom zostaną poddane również elementy tylnego oświetlenia.

Fabrycznie, nowe 370Z będzie wyjeżdżało z linii montażowej na felgach o średnicy 18 cali. Pakiet Sport, pozwoli podróżować na 19-tkach, kryjących czerwone zaciski układu hamulcowego oraz na zmodyfikowanym, przystosowanym do europejskich warunków zawieszeniu.

Nissan 370Z będzie od teraz dostępny w większej ilości kolorów, gdzie gorącymi nowościami są barwy nazwane Magma Red oraz Midnight Blue. Wewnątrz będziemy mogli odnaleźć czarne tło lewej tarczy zegarów, na której umieszczono wskaźnik poziomu paliwa (wcześniej była ona w kolorze szarym).

370Z w odmianie Nismo od dotychczasowego modelu będzie różnił się dodaniem nowego zestawu audio Premium Bose bogatszym o dwa głośniki oraz wydajnymi subwooferami. Auto stanie na 19-calowych felgach w kolorze tytanu, a tuż za nimi znajdą się wyczynowe przewody oraz płyn hamulcowy przeszczepione z Nissana GT-R.

Nissan 370Z w nowym wcieleniu zostanie zaprezentowany podczas Chicago Auto Show, które startuje 8 lutego 2012 roku. Samochód, jako model roku 2013, będzie dostępny na tamtejszym rynku od czerwca.