2013 Ford Shelby GT500 Cabrio ujawnione podczas salonu motoryzacyjnego w Chicago

2013 Ford Shelby GT500 Cabrio2013 Ford Mustang Shelby GT500 coupe doczekał się wersji z otwartym nadwoziem. Zaprezentowany podczas Chicago Motor Show 2012 pojazd wygląda agresywnie i muskularnie, a swoją obecność na targach zawdzięcza obchodzonej w tym roku 20 rocznicy powstania SVT (Special Vehicle Team – odział Forda odpowiedzialny za najbardziej sportowe wcielenia produktów marki).

GT500 Cabrio, podobnie jak Coupe, wyposażone zostało w potężny, niedostępny w innych wersjach Mustanga silnik o pojemności 5,8 l wspomagany przez wydajny kompresor. Motor generuje 650 KM przenoszonych wyłącznie na tylne koła za pomocą 6-stopniowej, manualnej skrzyni biegów. Moment obrotowy przekraczający 800 Nm jest gwarancją przyspieszenia 0-100 km/h w około 4s.

Cabrio w odróżnieniu od wersji zamkniętej otrzymało jednak elektroniczny kaganiec. Prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h (320 km/h w wersji “zamkniętej”).

Ford udostępnia także pakiet Performance, zwiększający możliwości auta na torze. Najważniejszą jego częścią jest wyścigowe zawieszenie z możliwością wielopłaszczyznowej regulacji oraz dodatkowe chłodnice oleju, dyferencjału i skrzyni biegów.

Producent deklaruje gotowość auta do produkcji, co pozwala przypuszczać, że zadebiutuje ono na drogach w najbliższym półroczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*