2013 Audi RS5 – facelifting potężnego coupe

2013 Audi RS5Marka z Ingolstadt udostępniła właśnie zdjęcia i specyfikację jednego z najciekawszych efektów swojej działalności. Produkowana od 2010 roku najmocniejsza wersja Audi A5 doczekała się delikatnego retuszu. Auto oparło się obowiązującej modzie na dodawanie turbin kosztem zmniejszania pojemności i redukcji cylindrów. Ku uciesze fanów Audi utrzymało głęboko brzmiące V8 o pojemności 4,2 litra.

Silnik nie otrzymał co prawda zastrzyku mocy, ale trzeba przyznać, że 450 KM i tak gwarantuje interesujące wrażenia. Zmiany na rok modelowy 2013 polegają głównie na dopasowaniu auta do obowiązującej linii stylizacyjnej i doposażeniu go o charakterystyczne detale.

Mechanicznie, udoskonaleniu uległa 7-biegowa, dwu sprzęgłowa skrzynia biegów S-Tronic i system przeniesienia napędu Quattro. Wzmocnione elementy wyposażono w zmodyfikowaną elektronikę.

Auto trafi do salonów w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Nieco później, do sprzedaży trafi także wersja cabrio dysponująca identycznymi parametrami.

rs5