2013 Audi RS4 Avant przyłapane – debiut w Genewie [ZDJĘCIA SZPIEGOWSKIE]

2013 Audi RS4 AvantBędą to prawdopodobnie ostatnie zdjęcia szpiegowskie 2013 Audi RS4 Avant, jakie opublikujemy. Powód? Nowe RS4 zadebiutuje już za miesiąc podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

Nie wiemy, co chowa się pod maską Audi RS4 Avant. Niektóre źródła twierdzą, że będzie to nowy 4,0 l turbodoładowany silnik, który w modelach S6 i S7 generuje 420 KM oraz 520 KM w Audi S8. Pojawiły się również pogłoski, że Niemcy postawili jednak na 4,2 l silnik V8, który dostarcza 450 KM i 430 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Podobnie jak RS5 Coupe, 2013 RS4 Avant będzie oferowane z 7-biegową przekładnią S-Tronic z podwójnym sprzęgłem i napędem na wszystkie koła quattro. Rzecz jasna, użyto również niestandardowego zawieszenia i wydajniejszych hamulców.

W odróżnieniu do A4 Avant, RS4 Avant będzie charakteryzował się zestawem aerodynamicznym, zawierającym poszerzone nadkola, zmodernizowane zderzaki, progi oraz spojler dachowy. Nowe RS4 otrzyma także zmodyfikowany przedni grill, owalne rury wydechowe w stylu „RS” i 5-ramienne aluminiowe felgi. Wewnątrz pojawią się z kolei m.in. kubełkowe fotele i sportowa kierownica.

Via: Carscoop