2013 Audi A3 – przeciek oficjalnych zdjęć

2013 Audi A32013 Audi A3, którego premiera odbędzie się już za kilka tygodni w Genewie, powstanie w kilku wersjach nadwoziowych. Zdjęcia, które wyciekły do internetu prezentują bazę do rozwoju linii A3 – model 3-drzwiowy.

Niemiecki producent zapowiedział, że na podstawie najnowszego modelu zostanie opracowanych więcej wariantów. Od pięciodrzwiowego Sportback, przez małego Cabrioleta, skończywszy na nowości – małym sedanie, który zmierzy się np. z Volvo S40.

Przednia część nadwozia nie zwiastuje radykalnych zmian. Charakterystyczny grill oraz światła sprawiają wrażenie niewielkiego liftingu, jest to jednak zbudowane od początku, kompletnie nowe auto, którego platforma w przyszłości posłuży za bazę do budowy Volkswagena Golfa VII generacji.

Spodziewamy się, że nowe Audi A3 od początku będzie oferowane m.in. z silnikiem 1,4 TSI z technologią chwilowej dezaktywacji pracy części cylindrów. Więcej informacji na temat mechaniki, która zagości na pokładzie kompaktowego auta, pojawi się tuż po oficjalnej premierze w Genewie.

Wnętrze nowego samochodu charakteryzuje się ergonomicznym minimalizmem. Jak pokazują zdjęcia i czego można się domyślić, kokpit mimo wszystko będzie bardzo dopracowany. Szefostwo Audi zdradziło, że A3 otrzyma elektromechaniczny hamulec postojowy oraz nową generację systemu MMI.

Via: Carscoop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*